Ilyen körökben született meg a szabály, hogy fehéret csak a nyári hónapokban illik viselni. A nemesi családok a nyarakat a hegyekben, vagy a tengerparti lakjaikban töltötték, és értelemszerűen egy praktikusabb, kényelmesebb, könnyedebb holmikból álló ruhatárat vittek magukkal. A nyári szezon leteltével ezeket a holmikat elcsomagolták, mert a "szabadidőruháknak" egyszerűen nem volt helye a hétköznapokban. A társasági események és a rang megkövetelte a formálisabb viseletet, ami sötétebb és díszesebb darabokat jelentett. Ha belegondolunk, milyen életet is éltek- estélyek, vacsorák, bálok, kötelező megjelenések- nem is csoda, hogy botrányosnak számított a strandruházatban megjelenni.Nagyjából olyan hatása lehetett, mintha mostanában valaki fürdőnadrágban, strandpapucsban és atlétatrikóban állítana be a színházba.
Akadnak, akik még mindig tartják magukat a fehéret tiltó szabályhoz, pedig ma már mi sem kisestélyiben megyünk színházba (milyen kár!), és semmi sem indokolja, hogy szigorúan ragaszkodjunk egy elavult szabályhoz. Leginkább praktikussági szempontból nyúlunk ilyenkor a rossz idő közeledtével a sötétebb, kevésbé kényes holmikhoz, de határozottan helye van a fehér színnek is az őszi/téli ruhatárunkban. A textúráknak, az anyagoknak sokkal inkább jelentősége van, hiszen az időjárás változása miatt az ellenállóbb, sűrűbb szövésű textíliák, és a melegebb, vaskos anyagok után nyúlunk. A vakító optikai fehér helyett viszont válasszuk inkább a törtfehéret, vagy a krémszínt, amik a sötétebb színű ruhadarabokkal jobban harmonizálnak.
A kiváltképp jó stílusérzékkel megáldottak átmenthetnek néhány nyári darabot néhány trükkel (https://stilustitok.blog.hu/2017/09/19/evszakvaltas_a_gardrobban_olcsobb_mint_hinned), a kevésbé merészeknek az olyan örök darabokat javasolt, mint a fehér farmer, bőrdzseki, kötött pulcsi vagy a szövetkabát. Ezek a darabok stílusosak és elegánsak, és sosem fognak kimenni a divatból.